aktuality
o nás
Lidé
Stanovy
Členství
Kalendář akcí
Spolupracovníci
Diskuzní fórum
Archiv
Odkazy
Kontakt
   
Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele / Základní informace
 

A kdo by nyní na konci školního roku, kdy vrcholí celoroční klasifikace, plní se výkazy různými hlášeními a učitelé z posledních sil bojují s více a více rozjívenými studenty, myslel na další vzdělávání. Učitelé se po chodbě sotva zdraví, s nepřítomným pohledem odpovídají na dotazy a přání studentů a žáků a večer tupě zírají do opravovaných kompozic.

Přesto je tady alternativa. Trochu jiné školení. Institut evropské demokracie s podporou Evropského sociálního fondu prostřednictvím Ministerstva školství připravil program Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele. Pod tímto dlouhým a honosným názvem se schovává celkem prozaická relaxační nabídka pro učitele. Přihlášení učitelé mohou na víkend přijet do vybraného lázeňského místa (Poděbrady, Rožnov pod Radhoštěm, Seč) a tam se o ně jako o významné hosty starají odborníci. Za dva dny  pedagogové ze středních škol a z druhé stupně základních škol mají možnost relaxovat tělo i duši.

Na počátku kursu v sobotu dopoledne všichni účastníci popíší svoje očekávání víkendového pobytu. Kurs není zaměřen pouze na fádní přednášky, ale učitelé se interaktivní formou dozvědí o novinkách při aktivní relaxaci, o nových komunikačních technikách nebo nových trendech v pedagogice. Témata jednotlivých diskuzí si volí učitelé sami. Některé skupiny se zajímají více o řešení  stresu a jeho zvládání, jiné skupiny považují za důležitý time management nebo workholismus. 

Stejně významnou částí celého pobytu jsou ale i relaxační aktivity. V průběhu dvou dnů postupně pedagogové absolvují například tradiční relaxační masáže, vodní masáž, hodinu muzikoterapie, minerální koupele, mohou si zkusit bungee trampolínu nebo další aktivity podle nabídky jednotlivých hotelů. Kromě toho se zúčastnění pedagogové mají možnost poznat navzájem, seznámit se s rozdílnými zkušenostmi z výuky na jednotlivých školách a načerpat nové zkušenosti.

O celý průběh kursu se v sobotu a v neděli stará profesionální tým odborníků. Pedagogové po nedělním obědě odjíždějí domů a mohou využít načerpané znalosti i energii ve svém pracovním životě. 

 

P - Consulting

 
Praha není jen Královská cesta
  Základní informace

Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele
  Základní informace


Evropská unie pro studenty
  dokumenty grantu

Reforma veřejné správy
  Změna volby senátorů
  Přímá volba starostů

Film k projektu "Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele"
Film
Video ze semináře "Prevence stresu a pracovního vyhoření, Seč 2007"
Video Seč 2007
Naše stránky podporují
Výzva k očistě české politiky od korupce
www.politikon.cz
 
 
Město PrahaSNK Evropští DemokratéBlue System