aktuality
o nás
Lidé
Stanovy
Členství
Kalendář akcí
Spolupracovníci
Diskuzní fórum
Archiv
Odkazy
Kontakt
   
Evropská unie pro studenty / dokumenty grantu
 

Úřad vlády ČR se rozhodl v rámci realizace „Koncepce informování o evropských záležitostech v ČR“ vyhlásil grantový program s cílem zvýšit informovanost o EU. Institut evropské demokracie uspěl s grantovým projektem s názvem Evropská unie pro studenty, který reaguje na obecně menší znalosti o mechanismech rozhodování a principech evropské politiky mezi studenty středních škol. Považujeme právě studenty středních škol za ty, kteří mohou v budoucnosti využívat možností členství v Evropské unii, budou se spolupodílet na rozhodování o budoucím vývoji Evropské unie a možná mnozí z nich budou pracovat v institucích EU nebo čerpat podpůrné prostředky, které jsou rozpočtu EU. Proto jsme připravili přednášku pro studenty o jednotlivých orgánech EU, kompetencích jednotlivých institucí v EU, vztazích mezi nimi a i o problémech EU v současnosti. Přednáška volně navazuje na probíraná témata v předmětu Základy společenských věd nebo v podobných předmětech a rozšiřuje okruh témat i v hloubku znalostí studentů.

Nabízíme studentům středních škol ve třetím a čtvrtém ročníku (septima, oktáva) vystoupení, kde o svých zkušenostech z fungování EU budou hovořit mimo jiné Jana Hybášková, poslankyně Evropského parlamentu, Jan Kasl, bývalý pražský primátor, Stanislav Polčák, expert na evropské právo, Radim Perlín, předseda Institutu evropské demokracie, Eduard Hulicius z tiskového střediska skupiny EPP-ED v Evropském parlamentu a někteří další.

Ukázková dvouhodina přinese studentům kromě základních informací o jednotlivých institucích EU a vztazích mezi nimi i přehled nejznámějších „fám a pověstí“ o EU. vychází ze struktury pracovního sešitu Evropská unie pro studenty, který IED připravuje.

Přednáška je koncipována pro 2 vyučovací hodiny (2x45 bez přestávky) a může se uskutečnit pro více studentů najednou (2-3 spojené třídy v aule apod.). V rámci přednášky škola získá zdarma prezentaci v Powerpointu a připravovaný pracovní sešit Evropská unie pro studenty. Oba dokumenty je možné dále využívat i v dalších hodinách.

Zájemci ze strany středních škol Středočeského a Jihomoravského kraje se mohou ještě do konce října přihlásit. Grant je určen pro 23 středních škol a bude ukončen 9.12.2005. Organizací přednášek je pověřen Tomáš Mikeska (tel: 251 562 542, 777 012 248 e-mail: t.mikeska@volny.cz) .


Radim Perlín
Institut evropské demokracie
předseda

 
Praha není jen Královská cesta
  Základní informace

Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele
  Základní informace


Evropská unie pro studenty
  dokumenty grantu

Reforma veřejné správy
  Změna volby senátorů
  Přímá volba starostů

Film k projektu "Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele"
Film
Video ze semináře "Prevence stresu a pracovního vyhoření, Seč 2007"
Video Seč 2007
Naše stránky podporují
Výzva k očistě české politiky od korupce
www.politikon.cz
 
 
Město PrahaSNK Evropští DemokratéBlue System