aktuality
o nás
Lidé
Stanovy
Členství
Kalendář akcí
Spolupracovníci
Diskuzní fórum
Archiv
Odkazy
Kontakt
   
Archiv
 

Prohlášení Jany Hybáškové k budoucímu postavení ODS v ELS-ED 18.7.2006


Vítám rozhodnutí vedení ODS a britských Konzervativců o zachování dosavadního vztahu mezi klubem ELS a ED v Evropském parlamentu. Doufám, že k dodržení dosavadní smlouvy mezi ELS a ED a k zejména k dodržení závazků vůči voličům, který je platný až do konce volebního období v roce 2009, nevedlo lídry stran jenom to, že nesehnali v Evropském parlamentu dost partnerů ochotných vytvořit novou frakci. Věřím, že si především uvědomili svou spoluodpovědnost za existenci silné a jednotné evropské pravice. Jen kompletní a spolupracující evropská pravice může být dostatečně silná oponentka evropské levici a diskurzu, který se snaží levice prosadit v jednání o Evropě a její budoucnosti.

Pro Českou republiku je co nejužší spolupráce ODS s partnery v ELS, zejména německou CDU, ale i polskou Platformou, velmi důležitá. I v domácích poměrech dominantní česká pravicová strana, kterou ODS je a zůstane, potřebuje k relevantní podpoře národních zájmů spolupráci na široké bázi evropské pravice.

Zárove? však věřím i v to, že podaří společnými silami Konzervativců, ODS, zástupců skandinávských a východoevropských pravicových stran i poslanců SNK ED usměrnit vystupování společného klubu evropské pravice, ELS-ED k opravdu pravicové podpoře volného trhu, jeho další liberalizaci, i subsidiaritě v oblasti opravdu důležitých politik, a k co nejširší hospodářské deregulaci v konfrontaci s národním protekcionismem. Naším společným cílem je vytvoření globálně konkurenceschopné Evropy, která také bude pevným pilířem transatlantického spojeneckého oblouku.

Kompromisní prohlášení ODS a Konzervativců se mi jeví také jako vhodný moment pro ochlazení dosud panujících vášní kolem nové Evropské smlouvy a jako dobrý impuls pro to, aby se frakce ELS-ED společnými silami zodpovědně ujala role hledání nové a plnohodnotné Smlouvy pro Evropu. I přes krátkodobé krize a střety bychom my, politici i občané neměli zapomínat na dlouhodobé strategie a plány, které pomáhají vytvořit z dnešní Evropy tak báječné místo k žití.

Jana Hybášková, předsedkyně SNK ED, poslankyně Evropského parlamentu

 
Praha není jen Královská cesta
  Základní informace

Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele
  Základní informace


Evropská unie pro studenty
  dokumenty grantu

Reforma veřejné správy
  Změna volby senátorů
  Přímá volba starostů

Film k projektu "Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele"
Film
Video ze semináře "Prevence stresu a pracovního vyhoření, Seč 2007"
Video Seč 2007
Naše stránky podporují
Výzva k očistě české politiky od korupce
www.politikon.cz
 
 
Město PrahaSNK Evropští DemokratéBlue System