aktuality
o nás
Lidé
Stanovy
Členství
Kalendář akcí
Spolupracovníci
Diskuzní fórum
Archiv
Odkazy
Kontakt
   
Archiv
 
Místopředseda Evropského parlamentu Roca Vidal-Quadras na tiskové konferenci:

"Moje zkušenost se schopností pana Klause porozumět věcem pochází ze setkání před pěti lety, kdy byl šéfem českého parlamentu. ?ekl mi tehdy s tím největším sebevědomím, že se Česká republika nestane členem Evropské unie před rokem 2007. Jestliže je jeho schopnost porozumět evropské ústavě na úrovni jeho prorockých dovedností, je na to třeba brát při vnímání jeho kritiky ohled."

"Je škoda, že jeden z nejbystřejších lidí mezi liberálními politickými lídry naší doby se dal cestou intelektuálního úpadku."

"Myšlení pana Klause je zakotveno v minulosti, zatímco Evropská unie nás připravuje pro budoucnost."

"Jestliže se hlava státu pustí velmi agresivním způsobem do politické debaty o tak zásadním tématu, jako je evropská ústava, a to v opozici proti vládě a většině parlamentu, je logické předpokládat, že v případě, že výsledek rozhodování parlamentu nebo lidí v referendu bude ve prospěch nové smlouvy, rezignuje a dokáže tím, že jeho demokratické přesvědčení je skutečné a upřímné."

Předseda ústavního výboru Evropského parlamentu Jo Leinen na tiskové konferenci:

"Je pozoruhodné, že Klaus je vůbec jedinou hlavou členského státu Evropské unie ze všech 25, která stojí v tak výrazné opozici. Česká republika je země v srdci Evropy, je v jejím středu a byla by škoda, kdyby se kvůli tomuhle euroskeptikovi a zavádějící kampani dostala do izolace, na periferii evropské politiky."

"Není to poprvé, co český prezident poskytuje obyvatelům své země zavádějící informace o Evropské unii, a obzvláš? co se týče evropské ústavy."

"Trochu se obáváme, že tak vysoká autorita, jako je prezident, přinese zemi problémy a bude poškozovat zájmy České republiky. Jsem přesvědčen, že se (Klaus) nechová v zájmu České republiky, ale poškozuje zájmy této země."

zdroj: ČTK
 
Praha není jen Královská cesta
  Základní informace

Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele
  Základní informace


Evropská unie pro studenty
  dokumenty grantu

Reforma veřejné správy
  Změna volby senátorů
  Přímá volba starostů

Film k projektu "Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele"
Film
Video ze semináře "Prevence stresu a pracovního vyhoření, Seč 2007"
Video Seč 2007
Naše stránky podporují
Výzva k očistě české politiky od korupce
www.politikon.cz
 
 
Město PrahaSNK Evropští DemokratéBlue System