aktuality
o nás
Lidé
Stanovy
Členství
Kalendář akcí
Spolupracovníci
Diskuzní fórum
Archiv
Odkazy
Kontakt
   
Archiv
 

Senátor Štětina spolu s dalšími kolegy senátory z Klubu otevřené demokracie znova otevírá džina z lahve – diskuzi o legálnosti komunistické strany. Má vůbec taková aktivita 15 let po Sametové revoluci cenu, nebo je to pouze další variantou marného boje s větrnými mlýny. Myslím, že taková práce smysl má a že je dokonce velmi potřebná. Přesvědčil jsem se o tom osobně ve čtvrtek 7.4. kdy Evropští demokraté v Praze 2 pořádali společně se senátorem Štětinou veřejné podepisování této petice.

Bylo velmi zajímavé sledovat Pražany, jak cestou z práce nebo za zábavou reagují na výzvu, aby se připojili k petici Zrušme komunisty. Měl jsem strach, že dostaneme s takovým nápadem vynadáno, že nás občané pošlou k šípku (a možná i dál) i s celým stánkem a že je to prostě nebude zajímat. Opak je pravdou. Mnozí lidé okolo stánku spontánně zastavovali, četli petici a podepisovali se na připravené archy. Podepisovali se všichni. Důchodci, kteří mají osobní a jistě mnohdy trpkou zkušenost s terorem komunistů v 50. letech stejně jako dámy a pánové v nejlepších letech, kteří v husákovském komunismu vyrůstali a studovali. Velký zájem o petici měli i studenti a vůbec mladí lidé, kteří se na život v komunismu určitě nemohou pamatovat.

Pouze málo procházejících nevšímavě odešlo, dokonce jsme jenom dvakrát dostali vynadáno od rozhořčených spoluobčanů.

Ověřili jsme si, že i když několik stovek podpisů z jedné části Prahy jistě nezmění ani politickou stranu a ani ji nepostaví mimo zákon, mají takové akce cenu. Právě nyní, kdy se díky sociálním demokratům i prezidentu Klausovi komunisté dostávají z posledních oslovských lavic parlamentu do první řady a sápou se dokonce po výkonné moci, je důležité, pokud občané využijí svého občanského práva a dají všem parlamentním politikům najevo, co si myslí o komunistech a jejich politice. Nejsem tak naivní, abych si myslel, že na základě dnešních 300 podpisů z nám. Míru zítra Ústavní soud postaví KSČM mimo zákon, doufám však, že těch asi 30 000 podpisů pod peticí Zrušme komunisty pohne názory politiků demokratických stran a příště si rozmyslí jak a s kým budou při prosazování toho či onoho nápadu spolupracovat.

Ověřili jsme si, že taková akce má smysl a budeme v ní v dalších týdnech pokračovat.


Radim Perlín
Evropští demokraté Praha 2

 
Praha není jen Královská cesta
  Základní informace

Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele
  Základní informace


Evropská unie pro studenty
  dokumenty grantu

Reforma veřejné správy
  Změna volby senátorů
  Přímá volba starostů

Film k projektu "Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele"
Film
Video ze semináře "Prevence stresu a pracovního vyhoření, Seč 2007"
Video Seč 2007
Naše stránky podporují
Výzva k očistě české politiky od korupce
www.politikon.cz
 
 
Město PrahaSNK Evropští DemokratéBlue System