aktuality
o nás
Lidé
Stanovy
Členství
Kalendář akcí
Spolupracovníci
Diskuzní fórum
Archiv
Odkazy
Kontakt
   
Archiv
 

Když před dvěma lety novináři zjistili, že si tehdejší ministr vnitra Gross telefonuje s paní, která má v domě bordel, nevěřil jsem svým očím. Spojil jsem si tehdejší úlet ministra s jeho mládím, nezkušeností, naivitou a nedostatkem vzdělání. Netušil jsem, že za dva roky tehdejší nevinné telefonní hovory budou pouze slabým čajem proti tomu, co vidíme nyní.

Představa, že nejvyšší představitel země vydává za rodinou přítelkyni bordelmamá, je i pro mě jako liberála šokující. Ještě více zarážející je to, že si manželka pana premiéra půjčuje od takové kuplířky peníze na svoje obchody. Zkusme si představit, třeba paní Schröderovou, paní Blairovou nebo paní Chirakovou a jejich rodinné přátele.

Dobře, pokusím se pochopit, že se jedná o trapné selhání jedince, který musí skončit ve svém úřadě a zmizet z veřejného života. Ale překvapivě jeho vlastní ČSSD podporuje svého šerifa, místo toho, aby se takové ostudy rychle zbavila a přišla s novou lepší tváří. To vám poslanci nevadí, že váš šéf se veřejně přiznal, že kamarádí s někým, kdo si vydělává peníze nelegálně. Nenapadlo vás, že pan premiér je totálně nedůvěryhodný, kdykoliv vydíratelný a že je vaším představitelem? Já doufám, že pan Gross již dlouho v čele státu nebude. S tímto premiérem míříme někam k postsovětským asijským mocnářům a jejich politické kultuře. Dosavadní chování ČSSD ukazuje, že v tom asi není sám. Jeho 70 poslanců ho bu? odvolá, nebo bude spolu s ním krýt skandální výstřelky. Vizitku Grosse již není možné zlepšit. Vizitka ČSSD jako celku, zdá se, je také bezcenná. Hanba by vás měla fackovat.

Radim Perlín
Institut evropské demokracie
perlin@ied.cz

 
Praha není jen Královská cesta
  Základní informace

Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele
  Základní informace


Evropská unie pro studenty
  dokumenty grantu

Reforma veřejné správy
  Změna volby senátorů
  Přímá volba starostů

Film k projektu "Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele"
Film
Video ze semináře "Prevence stresu a pracovního vyhoření, Seč 2007"
Video Seč 2007
Naše stránky podporují
Výzva k očistě české politiky od korupce
www.politikon.cz
 
 
Město PrahaSNK Evropští DemokratéBlue System