aktuality
o nás
Lidé
Stanovy
Členství
Kalendář akcí
Spolupracovníci
Diskuzní fórum
Archiv
Odkazy
Kontakt
   
Archiv
 

Je středa, druhý únorový den.

V učebně tišnovského gymnázia je namačkáno kolem devadesáti studentů. Nečeká je však tradiční výklad učitele, ale možnost setkat se se zajímavou osobností. Evropský parlament jim přijela přiblížit europoslankyně PHDr. Jana Hybášková.

S osobním kouzlem, sobě vlastním, dovede zaujmout tuto početnou skupinu teenagerů a je potěšitelné, že mnozí z nich využívají tuto příležitost a dovedou položit i bystré a kultivované dotazy. Druhou přednášku pro přibližně stejný počet studentů, ale z jiného ročníku, vede doktorka Hybášková již na téma terorismu.

Ač jsme „schováni“ v relativně klidné části Evropy, tak se tento problém očividně dotýká všech Evropanů a tišnovští studenti jsou schopni přemýšlet i v těchto souvislostech. Svědčí o tom opět jejich aktivní přístup na přednášce.

V podvečer se pak do třetice toho dne setkává paní Hybášková s Tišnováky. Tentokrát však s dospělou populací, i když i tady bylo dost mladých lidí. Opět s neobyčejným nasazením informuje zúčastněné velmi srozumitelně o tom, jak funguje Evropský parlament, jaká je každodenní praxe europoslance a v neposlední řadě jaké jsou silné i slabé stránky navrhované Evropské ústavy. Dotazy přítomných neberou konce a tak je musím skoro násilně zastavit,abychom paní Hybáškovou „ nezničili“…

Bylo mi ctí a potěšením strávit tento půlden s paní doktorkou Janou Hybáškovou a dovoluji si jí i touto cestou za ochotu a vynaloženou energii do Tišnova přicestovat a s lidmi se setkat poděkovat.

Alena Adamcová, Tišnov


Informace o chystané přednášce byla zveřejněna, kromě místních tiskovin a webu města Tišnova, i v deníku MF Dnes- jihomoravská příloha.
Doktorka Hybášková poskytla rozhovor redaktorce z tišnovských nezávislých novin VOX.
Zpráva o přednášce na místním gymnáziu je i součástí pravidelného magazínu místní kabelové Tišnovské Televize.

 
Praha není jen Královská cesta
  Základní informace

Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele
  Základní informace


Evropská unie pro studenty
  dokumenty grantu

Reforma veřejné správy
  Změna volby senátorů
  Přímá volba starostů

Film k projektu "Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele"
Film
Video ze semináře "Prevence stresu a pracovního vyhoření, Seč 2007"
Video Seč 2007
Naše stránky podporují
Výzva k očistě české politiky od korupce
www.politikon.cz
 
 
Město PrahaSNK Evropští DemokratéBlue System