aktuality
o nás
Lidé
Stanovy
Členství
Kalendář akcí
Spolupracovníci
Diskuzní fórum
Archiv
Odkazy
Kontakt
   
Archiv
 
Od 1.ledna 2005 platí ve všech italských barech, kavárnách, pizeriích a restauracích zákaz kouření a svobodně holdovat této neřesti je možné pouze pokud majitel vybaví část místnosti silným ventilačním zařízením. Názory jsou na tento krok dvojí.

Liberál se bojí dalšího okleš?ování svobody jednotlivce a upozor?uje, že ke svobodě jednotlivce platí i právo (svoboda) kazit si vlastní zdraví. Hlavní výhradu odpůrců liberál hravě odrazí právem nekuřáků nechodit do zakouřené putyky a otevřít vlastní nekuřáckou restauraci, bar, klub.

Socialista varuje před negativními důsledky kouření, nárokům na zdravotní péči o kuřáky a v neposlední řadě i ohrožováním dětí, rodiny nebo spoluobčanů. Ve jménu jakési vyšší pravdy je holt nutné se občas i trochu uskromnit a nakonec sami rádi dobrovolně musíme uznat, že nekouřit je přece jenom lepší.

Odpůrci tohoto kroku upozor?ují na tendenci socializace Evropy a strachu o to, že příště budou šikanování tlustí, pak pihatí a nakonec i ti, kteří nejsou třeba vegetariány. Příznivci přesvědčivě mávají řadou statistik, ve kterých jednoznačně upozor?ují na příčiny smrti u kuřáků, nižší věk kuřáků a na negativní dopady na ostatní by? i pasivní kuřáky.

A co vy? Jaký je Váš názor? Diskutovat o svobodách můžete na diskusním fóru IED.

Radim Perlín
 
Praha není jen Královská cesta
  Základní informace

Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele
  Základní informace


Evropská unie pro studenty
  dokumenty grantu

Reforma veřejné správy
  Změna volby senátorů
  Přímá volba starostů

Film k projektu "Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele"
Film
Video ze semináře "Prevence stresu a pracovního vyhoření, Seč 2007"
Video Seč 2007
Naše stránky podporují
Výzva k očistě české politiky od korupce
www.politikon.cz
 
 
Město PrahaSNK Evropští DemokratéBlue System