aktuality
o nás
Lidé
Stanovy
Členství
Kalendář akcí
Spolupracovníci
Diskuzní fórum
Archiv
Odkazy
Kontakt
   
Archiv
 

Ve společné rezoluci, kterou vypracovala a kterou za poslanecký klub ELS-ED vyjednala Jana Hybášková, poslanci 77 afrických, karibských a tichomořských států spolu s poslanci EP volají po okamžité akci v Súdánu. V úvahu mohou být vzaty také hospodářské sankce, které by zasáhly súdánský ropný průmysl a které by nevedly k dalšímu utrpení súdánského obyvatelstva. Rezoluce byla jednomyslně přijata na 8. společném zasedání Parlamentního shromáždění ACP-EU, které se konalo v Haagu.
Mezi nejdůležitějšími body konečného textu patří podpora mezinárodního vyšetřování porušování lidských práv v Darfúru všemi stranami a možnost přijetí sankcí Radou bezpečnosti OSN. Může jít o hospodářské sankce, které postihnou jak súdánskou vládu tak jednotlivce, jejichž účelem je plné poddání se a spolupráce s mezinárodním společenstvím. Posledním bodem zástupců ACP a EU je volání po zastavení šíření zbraní v zóně konfliktu v Darfúru.
Mluvčí klubu ELS-ED Jana Hybášková, europoslankyně za Evropské demokraty, říká: " Jde o první a velmi důležitý krok, jelikož jde o společnou rezoluci evropských a většiny afrických poslanců. Je to vláda Súdánu, kdo má primární odpovědnost za ochranu veškerého obyvatelstva na svém území a odpovědnost za dodržování práva a pořádku, za dodržování lidských práv. Toto je velmi důležité v zemi dominované arabsky orientovanou částí státu. Obchod se zbraněmi vede ke zhoršení již te? tak vážné humanitární situace v Darfúru, a státy jako Čína, Rusko a Irán, které prodávají zbraně za ropu, k takovému zhoršení přispívají".

Pro více informací:

Kancelář poslankyně Hybáškové: tel: +32 2 2847519
Tiskové oddělení ELS-ED: Eduard Slootweg, tel.: +32 475 721280
Marek Hannibal, tel: +32 475 753048

Společné parlamentní shromáždění ACP-EU bylo vytvořeno za účelem přivést k jednomu stolu poslance Evropského parlamentu a poslance ze států Afriky, Karibiku a Tichomoří („státy ACP“), které podepsaly dohodu z Cotonou. Je to jediné mezinárodní shromáždění, ve kterém pravidelně a společně zasedají zástupci různých států za účelem rozšiřování vzájemné závislosti mezi Severem a Jihem. Podstatná část agendy Společného parlamentního shromáždění je zaměřena na podporu lidských práv, demokracie a společných hodnot lidstva.

 
Praha není jen Královská cesta
  Základní informace

Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele
  Základní informace


Evropská unie pro studenty
  dokumenty grantu

Reforma veřejné správy
  Změna volby senátorů
  Přímá volba starostů

Film k projektu "Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele"
Film
Video ze semináře "Prevence stresu a pracovního vyhoření, Seč 2007"
Video Seč 2007
Naše stránky podporují
Výzva k očistě české politiky od korupce
www.politikon.cz
 
 
Město PrahaSNK Evropští DemokratéBlue System