aktuality
o nás
Lidé
Stanovy
Členství
Kalendář akcí
Spolupracovníci
Diskuzní fórum
Archiv
Odkazy
Kontakt
   
Archiv
 

Evropská liberální a reformní strana (ELDR) ve spolupráci s Fridrich Naumann Foundation uspořádali ve dnech 26.11. – 28.11. 2004 setkání liberálních komunálních politiků ze států nově přijatých do EU. Setkání s názvem Liberal Value at Civil Society se uskutečnilo v hotelu Marriott ve Varšavě.

Program jednání byl rozdělen na dvě části. V prvním bloku vystoupil senátor Andrej Wielowieyski (Unia of Freedom), předseda Polsko – evropského hnutí, který představil Green Paper připravovaný pro setkání Rady Ministrů EU v květnu 2005 a který je věnovaný především rozvoji občanské společnosti. Ve vystoupení dokládal na řadě příkladů především souvislost mezi vývoje občanské společnosti a stability státu.

Pan Gustav Skuthalla (Finsko), starosta malého města a člen Committee of Region EU, popsal především význam Výboru regionů pro získávání a zprostředkování informací mezi menšími městy a bruselskými institucemi.

Velmi cenná bylo především vystoupení Miroslawa Grochovskeho (Polsko) z Nadace pro rozvoj lokální demokracie, který metodicky jasně popsal možnosti a problémy Public – Private - Partnership a možnosti uplatnění tohoto nástroje v Polsku. Na něj navázal Miroslaw Warowicki ze stejné nadace, který zdůraznil roli lokálních lídrů při rozvoji občanské společnosti a v komunální politice.

Vystoupení byla doplněna o diskuze účastníků jednání, z nichž mnozí upozor?ovali na nutnost vzájemné komunikace mezi novými státy EU a na obtížné možnosti transformace některých postupů.

V druhém bloku věnovanému především diskuzi nad dalším zaměřením tohoto typu seminářů účastníci společně definovali hlavní pozitiva, problémy a neutrální hodnoty transformačního období v jejich zemích a to z pohledu liberální perspektivy. Tyto závěry jsou přílohou článku.

Diskuze bude dále pokračovat i ve virtuálním prostoru formou otevřené chatové diskuze s vybranými politiky z okruhu ELDR a to v úterý 30.11. od 16.00 a ve čtvrtek 2.12. 2004 od 16.00 vždy zhruba hodinu.

Diskuze bude probíhat na této adrese

www.comdok.de/chat/htlm/index.phm

Radim Perlín  Přílohy ke stažení

 
Praha není jen Královská cesta
  Základní informace

Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele
  Základní informace


Evropská unie pro studenty
  dokumenty grantu

Reforma veřejné správy
  Změna volby senátorů
  Přímá volba starostů

Film k projektu "Prevence stresu a pracovního vyhoření pro učitele"
Film
Video ze semináře "Prevence stresu a pracovního vyhoření, Seč 2007"
Video Seč 2007
Naše stránky podporují
Výzva k očistě české politiky od korupce
www.politikon.cz
 
 
Město PrahaSNK Evropští DemokratéBlue System